به گزارش ستاد رسانه ای روابط عمومی های کردستان و به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه کردستان، آزاد حکمت ضمن تشریح روند و چگونگی واگذاری پورت هایADSL  به مشتریان در استان، اظهار داشت: با فراهم ساختن و توسعه زیرساخت های لازم و انجام عملیات های فنی و تخصصی شرایط  بهره گیری از سرویس ADSL  بر بستر دیتا برای متقاضیان میسر است.

وی به اقدامات صورت گرفته درخصوص ارتقاء سطح کیفی سرویسADSL در استان اشاره کرد و افزود: افزایش و توسعه پهنای باند یکی از فعالیتهای چشمگیر و مثمرثمر مخابرات منطقه  در راستای بالابردن رضایتمندی مشتریان اینترنت پرسرعت است.

حکمت اظهار داشت: هم اکنون ۱۶۲ هزار و ۲۳۹ پورت ADSL منصوبه در استان موجود است که شرایط واگذاری آن به متقاضیان مهیا می باشد.

وی با اعلام اینکه ارائه خدمات مخابراتی وارتباطی همسو با تکنولوژی های جدید در جهان یکی از وظایف و برنامه های دارای اولویت در منطقه کردستان است، یادآور شد: در حال حاضر ۹۵۲ هزار و ۴۹ پورت ADSL در استان توسط مخابرات به مشتریان واگذار شده که تعداد ۶ هزار و ۵۹۰ پورت آن در سال جاری انجام شده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با اعلام اینکه استفاده از بستر دیتا توسط مشتریان، علاوه بر رفع نیازهای روزمره و تحقق اهداف دولت الکترونیک می تواند موجب ارتقاء سطح دانش، آگاهی، فرهنگ و... در جامعه شود، عنوان کرد: بهره گیری از سرویس ADSL ، در کسب وکارهای کوچک و بزرگ توسعه اقتصادی را به دنبال دارد.

حکمت در ادامه برنامه های مخابرات منطقه کردستان برای حذف نقاط محروم و دسترسی روستاییان به خدمات مخابراتی و ارتباطی را با هدف اجرای پروژه های عدالت محور در کاهش شکاف دیجیتالی بین شهرها و روستاها را عنوان کرد و گفت: اینترنت پرسرعت به عنوان ابزاری مهم در توسعه اقتصادی، آگاهی روستاییان  و حوزه های مختلف نقش بسزایی دارد.

وی عنوان کرد: در راستای اجرای برنامه های فوق، تعداد ۴۸۰ روستا در استان کردستان از مزایای سرویس ADSL  بهره مند هستند.

وی در پایان افزود: مشتریان سرویس ADSLجهت رفع خرابی ومشکلات موجود در حوزه اینترنت پرسرعت ، به صورت ۲۴ ساعته می توانند با اپراتورهای سامانه ۲۰۲۰ تماس حاصل فرمایند.

گفتنی است مخابرات منطقه کردستان اولین پورت ADSL را در سال ۱۳۸۹ واگذار نموده است.