به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، آرش حسین پناهی معاون روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کردستان و دبیر اولین جشنواره روابط عمومی های برتر کردستان در گفتگو با خبرآنلاین با اشاره به لزوم توسعه جایگاه روابط عمومی در بدنه دستگاه های اجرایی کردستان، اظهار داشت: تسریع توسعه و رسیدن به چشم اندازهای تعریف شده در حوزه مدیریت، بدون همراهی روابط عمومی و رسانه ممکن نیست.

وی افزود: با هدف فراهم نمودن فضای مناسب برای تبادل تجارب روابط عمومی‌های کردستان، بررسی مشکلات و نارسایی های موجود در روابط عمومی‌ها و افزایش اثربخشی فعالیت ها و برنامه های آنان اولین جشنواره روابط عمومی های برتر کردستان برگزار می شود.

حسین پناهی افزود: دستیابی به راهکارهای مناسب برای اعتلا و ارتقای نشر الکترونیک و مکتوب در روابط عمومی ها، ایجاد فضای رقابتی سالم و شور و نشاط علمی و تعامل بین متخصصان و کارشناسان این عرصه و فراهم شدن بستر مناسب جهت عرضه فعالیت های برتر و شاخص و تحرک بخشیدن به آنان از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

معاون روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کردستان گفت: جشنواره روابط‌عمومی ها با همراهی موسسه رسانه ای افق و با حمایت شورای اطلاع رسانی دولت، دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه‌ها، معاونت ارتباطات دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای هماهنگی روابط عمومی‌ها برگزار می شود.

وی بیان کرد: عملکرد روابط عمومی های استان کردستان در 10 محور ارتباطات رسانه ای، فعالیتهای فرهنگی(مدیریت رویداد)، ارتباطات الکترونیک(روابط عمومی آنلاین)، برنامه ریزی و تعیین چشم انداز سازمانی(آینده پژوهی)، مطالعات اجتماعی(نظرسنجی، آموزش و پژوهش)، تولید محتوا، انتشارات(بروشور، کتاب، کتابچه، ویژه نامه و ...)، مسئولیت اجتماعی، شبکه های اجتماعی و تحلیل محتوا توسط هیئت داوران متختب دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه های وزارت ارشاد بررسی می شود.

حسین پناهی گفت: برگزاری نمایشگاه بزرگ روابط عمومی ها، برگزاری همایش تولید محتوا و چند کارگاه آموزشی در کنار این جشنواره برنامه ریزی شده است.

دبیر جشنواره با اشاره به اینکه استاندار کردستان ریاست شورای سیاستگذاری جشنواره را بر عهده دارند، افزود: برگزاری چنین رویدادی با شعار روابط عمومی پویا، امیدبخش رونق تولید می تواند حرکتی اثربخش در جهت پویایی نهادهای کردستان باشد.

وی گفت: فراخوان نهایی جشنواره و نحوه شرکت به زودی در سایت اطلاع رسانی آن منتشر خواهد شد.